وبلاگ

رشد سریع تکنولوژی نیازمند گام‌های پرشتاب ماست

با توجه به اهمیت و گسترش دنیای دیجیتال و کارایی روزافزون تکنولوژی در زندگی جهانیان، کشورهای مختلف اهدافی متناسب با پتانسیل و امکانات خود برای پیش‌رفت در صنعت دیجیتال تعیین کرده‌اند.

تحولات صنعت دیجیتال در سطح جهانی

انقلاب دیجیتال که شروع آن با محاسبات دیجیتال در حدود 70 سال پیش بود، همچنان تا به امروز ادامه دارد. اما از آن زمان به بعد شکل‌گیری اینترنت و سایر پیشرفت‌های فناوری رخ داده است تا پس از آن‌ها جهان دیگر مانند سابق نباشد.

پیشرفت اقتصاد دیجیتال، کاهش هزینه و افزایش فرصت

از آثار مهم و برجسته‌ای که در پی پیشرفت اقتصاد دیجیتال پدید می‌آید، می‌توان به کاهش هزینه در جامعه و در زندگی انسان و افزایش فرصت‌های شغلی را اشاره کرد. افزایش استفاده عمومی از تکنولوژی ارتباط مستقیم با بهبود اقتصاد دیجیتال در کشورها دارد. امروزه پیشرفت در اقتصاد دیجیتال برای همه جوامع اهمیت بسیار بالایی دارد و سعی در ارتقای آن دارند.

فین‌تک چیست؟ کاربردها و نمونه‌ها در سال 2020

از زمان شکل‌گیری فین‌تک (Fintech) مخفف فناوری مالی، صنعت خدمات مالی کاملا متحول شده است. فین‌تک زندگی ما را در سال 2020 به کلی دگرگون کرده است.

مشاغل و تخصص‌های ارزش‌آفرین در اقتصاد دیجیتال

امروزه در قرن 21 با توجه به پیشرفت دنیای تکنولوژی و خدمات مبتنی بر وب روز به روز شاهد بالنده‌تر شدن مشاغل و تخصص‌ها در عرصه دیجیتال هستیم. هر میزان رشد در این مشاغل و تخصص‌ها منجر به آسان‌تر و فراگیرتر شدن استفاده از تکنولوژی و همچنین ارتقا سطح اقتصاد دیجیتال در جهان است.